українськоюпо-русски

Уряд має намір продати Укртелеком

Укртелеком, UTLMФонд державного майна України оголосив про наміри провести приватизаційний конкурс з продажу пакету в 67,8% акцій Укртелекому (UTLM) в грудні 2009 року. Аналітики вважають, що дане рішення обумовлене сильними проблемами фінансування державного бюджету, з якими уряд зіткнеться в грудні 2009 року. Оскільки можливості фінансування за рахунок авансових платежів стануть дуже обмеженими, а перспективи кредитної підтримки з боку НБУ в кінці року залишаються неясними, уряд звертається до будь-якої можливості фінансування бюджету. Проте ми продовжуємо песимістично розцінювати перспективи продажу UTLM цього року. Плани по приватизації компанії зародились ще з 2000 року, але існує багато груп галузевих інтересів, противників приватизації. У міру наближення президентських виборів, які призначені на січень 2010 року, ця протидія буде посилена політичною опозицією. Навіть якщо уряду удасться провести аукціон цього року, залишаться високі ризики його відміни. Таким чином, аналітики не включають можливості отримання доходу від продажу UTLM.


*

 


Додати коментарПовернутись назад

Словник термінів

Акція — вид цінного паперу, що являє собою власність частки статутного капіталу підприємства і покладає на її власника (акціонера) певні права і зобов"язання, зокрема: право на частину прибуткут підприємства у випадку його розподілу (дивіденд), а у випадку ліквідації — на частину залишкової вартості підприємства. Одночасно акція є одиницею капіталу, переданого акціонерами у користування акціонерному товариству.
Страховий брокер — юридична особа (самостійний суб'єкт ринку, що має ліцензію страхового брокера), яка за винагороду, здійснює брокерську діяльність в страхуванні або перестраховці від свого імені на користь своїх клієнтів, що мають потребу в страхуванні або права вимоги до страховика.
Кампанія — це набір послідовних цілеспрямованих дій (робота організована певним чином).
Ринок капіталу (capital market) — ринок, на якому продаються і купуються інвестиційні ресурси.
Зберігач — комерційний банк або торговець цінними паперами, який має ліцензію на зберігання та обслуговування обігу цінних паперів і операцій емітента з цінними паперами на рахунках у цінних паперах як щодо тих, що належать йому цінних паперів, так і тих, які він зберігає згідно з договором про відкриття рахунку в цінних паперах; при цьому зберігач не може вести реєстр власників цінних паперів, щодо яких він здійснює угоди.