українськоюпо-русски

Уряд має намір продати Укртелеком

Укртелеком, UTLMФонд державного майна України оголосив про наміри провести приватизаційний конкурс з продажу пакету в 67,8% акцій Укртелекому (UTLM) в грудні 2009 року. Аналітики вважають, що дане рішення обумовлене сильними проблемами фінансування державного бюджету, з якими уряд зіткнеться в грудні 2009 року. Оскільки можливості фінансування за рахунок авансових платежів стануть дуже обмеженими, а перспективи кредитної підтримки з боку НБУ в кінці року залишаються неясними, уряд звертається до будь-якої можливості фінансування бюджету. Проте ми продовжуємо песимістично розцінювати перспективи продажу UTLM цього року. Плани по приватизації компанії зародились ще з 2000 року, але існує багато груп галузевих інтересів, противників приватизації. У міру наближення президентських виборів, які призначені на січень 2010 року, ця протидія буде посилена політичною опозицією. Навіть якщо уряду удасться провести аукціон цього року, залишаться високі ризики його відміни. Таким чином, аналітики не включають можливості отримання доходу від продажу UTLM.


*

 


Додати коментарПовернутись назад

Словник термінів

Дисконт — це різниця між номінальною вартістю цінного паперу і її ринковою вартістю (вартістю придбання), якщо ринкова вартість цінного паперу нижче номінальної без урахування нарахованих на час придбання відсотків.
Страховий поліс — документ встановленого зразка, що видається страховиком страхувальникові, який служить юридичним доказом наявності договору страхування.
Амортизація активів (amortization) — поступове планове зменшення вартості капітальних витрат.
Інвестиції — це всі види майнових і інтелектуальних цінностей, які вкладаються в об’єкти підприємницької і інших видів діяльності, у результаті чого створюється прибуток (дохід) або досягається соціальний ефект.
Ринкова вартість цінного паперу — поточна вартість цінного паперу, яка визначається на основі попиту і пропозиції в кожен конкретний момент часу.