українськоюпо-русски

Інтернет-трейдинг

Що ж таке Інтернет-трейдинг?

Інтернет-трейдинг (internet trading) - це спосіб доступу до торгів на фондовій біржі з використанням інтернету, як засобу зв’язку. В останні десятиліття такий спосіб торгівлі отримав дуже широке поширення.

Інтернет-трейдинг виник завдяки "Українській біржі" відносно недавно. Це викликано тим, що завдяки повсюдному проникненню Інтернету в життя кожної людини, доступ до торгів на біржі став цілком реальним для кожного. Поки далеко не всі знайомі з можливостями Інтернет-трейдингу, як способу вкладення і примноження свого капіталу. Проте вже на даному етапі розвитку нашої країни саме ця послуга стала кращою альтернативою банківським вкладам, купівлі нерухомості для збереження і збільшення особистого капіталу. Це означає, що сьогодні кожен може купувати і продавати акції, заробляючи на цьому - а це є не що інше, як Інтернет-трейдинг.

Інтернет-трейдинг

- це здійснення угод щодо купівлі / продажу цінних паперів на фондовій біржі, через Інтернет. Трейдер отримує доступ до біржі за допомогою спеціальної торгової програми і може в режимі реального часу відслідковувати ринкову ситуацію і приймати інвестиційні рішення. Торгову програму трейдерам надає он-лайн брокер, який забезпечує технічну та аналітичну підтримку своїм клієнтам.

Інтернет-трейдинг - це реальний спосіб приватним інвесторам і трейдерам заробляти на торгівлі акціями, нарівні з професійними учасниками ринку цінних паперів.

Інтернет-трейдинг - це можливість самостійно купувати і продавати акції українських підприємств з будь-якої точки земної кулі при наявності комп‘ютера та Інтернету, використовуючи прямий доступ до фондової біржі.

Поява Інтернет-трейдингу в Україні

У Росії Інтернет-трейдинг почав активно розвиватися лише в останні роки, хоча започаткували його десять років тому на Московскій міжбанківській валютній біржі (ММВБ). А ось у США та в Західній Європі торгівля цінними паперами перемістилася в Інтернет ще в середині 90-х років минулого століття (у них він називається - ‘direct market access‘). Наслідком запровадження Інтернет-трейдингу в цих країнах стало збільшення самих фондових ринків за рахунок активів внутрішніх інвесторів.

Інтернет-трейдинг з‘явився в Україні в березні 2009 року. Завдяки Інтернет-трейдингу приватні інвестори отримали прямий доступ до біржових торгів і грають на біржі нарівні з професіоналами. За цей час кількість приватних трейдерів виросла в десятки разів і на сьогоднішній момент складає більше 7000 чоловік. Оборот, який генерують приватні інвестори і трейдери становить порядку 30-40% від загального обороту біржі. Популярність Інтернет-трейдингу серед фізичних осіб можна ще пояснити тим, що він значно дешевший, ніж класичний брокеридж, поріг входу на ринок знизився з кількох тисяч гривень до декількох сотень.

З впровадженням, в травні 2010 року, строкового ринку приватні трейдери отримали доступ до ще одного фінансового інструменту - ф‘ючерсу на Індекс українських акцій, який дозволяє заробляти не тільки на зростанні, а й на падінні ринку.

Механізм ринку заявок, який першою запустила ВАТ ‘Українська біржа‘ гарантує безпеку торгівлі на біржі для професійних торговців і приватних інвесторів, без нього неможливо було б в короткий час повернути довіру до фондового ринку. Тобто завдяки обов‘язковому 100%-ному депонуванню грошей та цінних паперів для здійснення операцій на фондовій біржі (угоди репо), а також використанню багаторівневої системи захисту, в т.ч. використанню електронного цифрового підпису (ЕЦП) було залучено внутрішнього українського інвестора. Сьогодні в Україні здійснювати он-лайн торгівлю цінними паперами (на ринку заявок і ринку котувань) є можливість на двох торгівельних майданчиках – це на ВАТ ‘Українська біржа‘ і ВАТ ‘ПФТС‘. Та тільки коли в Україні буде справжня конкуренція між фондовими біржами, це дасть якісно новий ривок у розвитку фондової інфраструткури і біржових технологій. Тому всі очікують виходу на український ринок нових фондових операторів, включаючи західних.

Переваги інтернет-трейдингу для приватних інвесторів зрозумілі. Спрощується і прискорюється процес обороту укладення договорів, зростає майже до безмежності кількість операцій, яку інвестор може здійснити за день. Крім того, істотно знижується бар‘єр входження на ринок. Якщо до появи інтернет-трейдингу брокерові було не вигідно працювати з інвестором, якщо той володів сумою менш ніж 25 тисяч гривень, то зараз навіть інвестори з 1000-5000 гривень можуть успішно діяти на біржі. Також інтернет-трейдинг дав змогу приватним інвесторам займатись арбітражем - торгувати одночасно на двох фондових біржах і заробляти на різниці в цінах на цінні папери. Волатильність українського ринку акцій теоретично дозволяє сподіватися на високу прибутковість такої стратегії, оскільки навіть найліквідніші акції (‘блакитні фішки‘) нерідко за день можуть змінюватись в ціні на 2-10%, а то й більше. Також інтернет-трейдинг зовсім не означає, що для Вас, як інвестора, потрібно безперервно цілими днями стежити за ринком, сидячи за монітором. Ви можете сформувати свій інвестиційний портфель з найпривабливіших акцій, вносячи до нього коректування час від часу. Деякі акції у Вашому портфелі можуть знаходитися місяці і навіть роки, а сам процес подачі заявки на здійснення операції може займати всього декілька секунд. Більш того, вже деякі українські інвестори, що працювали раніше на західних ринках побачивши, що український фондовий ринок приносить реальний прибуток, почали переходити на нього. Ще варто відмітити, що у нас успішно торгують на біржах, як резиденти, так і нерезиденти України (це дозволяє наше законодавство).

В Україні вже використовується декілька сертифікованих програм для доступу на фондові біржі, такі як QUIK, WEB2L, SmartTrade. Розвиток інтернет-трейдингу, безумовно, допоможе спростити регіональним інвесторам процес інвестування у фондовий ринок, а також допоможе тим самим брокерам залучити нових інвесторів з більш віддалених регіонів України.

Одним словом, тепер для українського інвестора інвестування на ринку цінних паперів стало набагато простішим, доступнішим та дешевшим. Всі ті привілеї, якими раніше могли користуватися лише професійні учасники або дуже великі інвестори, зараз є доступними кожному інвестору, який цього забажає. Тепер кожен може займатися інвестуванням, не покидаючи свого дому.

Інтернет-трейдинг як бізнес
Приватний трейдер щодня відслідковує динаміку вартості акцій, проводить аналіз ринку і здійснює операції. Основним його доходом є прибуток, отриманий від купівлі / продажу цінних паперів. Перевагою цього виду діяльності є свобода дій і вільний графік так як трейдер є сам собі керівником і підлеглим, він самостійно приймає інвестиційні рішення і сам несе відповідальність за свої дії.

Інтернет-трейдинг як додатковий заробіток
Людина працює на основній роботі, але стежить за фондовим ринком і грає на біржі, заробляючи додатковий дохід на різниці курсів акцій.

Інтернет-трейдинг як спосіб інвестування
В інвестора немає часу і бажання постійно слідкувати за ринком, але він розуміє можливості і вигоди, які надає інвестиції в акції. Він робить 1-2 угоди на місяць з горизонтом інвестування від року або примножує свій капітал за допомогою накопичувального інвестування.

Переваги інтернет-трейдингу

  • прийнятна вартість операцій купівлі-продажу;
  • висока тарифна конкурентоспроможність;
  • доступність;
  • висока швидкість проведення операцій;
  • низький рівень затрат;
  • висока ліквідність;
  • прозорість операцій і низькі спреди (різниця між найкращими цінами купівлі та продажу в один і той же момент часу на який-небудь актив (акції, ф‘ючерси, опціони);
  • швидке відкриття рахунку при мінімальному стартовому капіталі.

Недоліки інтернет-трейдингу

  • інституційні ризики;
  • відносно слабка захищеність від технічних збоїв і атак хакерів;
  • дуже важливим моментом являється те, що українська законодавча база на даний час майже не регламентує використання електронних документів.

Окрім шансу отримати ‘швидкий‘ прибуток, Інтернет-трейдинг надав інвесторам можливість заробляти не лише на зростаючому, але і на падаючому ринку. Зараз майже всі онлайн-інвестори мають змогу заробляти за допомогою ‘коротких продаж‘. Суть ‘коротких продаж‘ полягає в тому, що клієнт-інвестор може узяти акції у брокера за окрему платню в борг, і продати їх через якийсь час, потім відкупивши ці цінні папери на ринку - повернути їх брокерові. Загалом цей напрямок має великі перспективи, що показує теперішній попит у нас на цей вид послуг.

Також цікавим напрямком розвитку Інтернет-трейдингу являється маржинальна торгівля. Маржинальна торгівля (англ. margin trading) — проведення спекулятивних торгівельних операцій з використанням грошей і товарів, що надаються спекулянту в кредит під заставу обумовленої суми — маржі. Від простого кредиту маржинальний відрізняється тим, що отримувана сума грошей (або вартість отримуваного товару) зазвичай у декілька разів перевищує розмір застави (маржі), іншими словами інвестору-трейдеру надається кредитне плече. Отже, якщо популярність маржинальної торгівлі зростатиме на ринку, то справи у Інтернет-інвесторів лише покращуватимуться.

До недавна інвестору торгувати он-лайн можна було тільки акціями українських підприємств, але Українська біржа надала доступ до торгівлі й іншими видами цінних паперів: облігації, опціони, ф‘ючерси. Тобто цікавим розвитком фондового ринку став і строковий ринок - запуск похідних цінних паперів (деривативів).

Строковий ринок (ринок похідних фінансових інструментів) — це ринок, на якому відбувається заключення строкових контрактів (форварди, ф‘ючерси, опціони, свопи). На біржовому строковому ринку обертаються біржові контракти, стандартизовані фондовою біржею і саме вони можуть стати інструментом для он-лайн інвестора.

Ринок on-line торгівлі цінними паперами розвиватиметься прямо пропорційно розвитку самого Інтернету. У майбутньому, не виключено, що торгівля цінними паперами зануриться в Інтернет з головою раз і назавжди.

 

Інтернет-трейдинг. Трейдинг Львів - підключитись до торгів на Українській Біржі


Додати коментар



Повернутись назад

Словник термінів

Інвестиційний сертифікат — цінний папір, який випускається компанією з управління активами пайового інвестиційного фонду та засвідчує право власності інвестора на частку в пайовому інвестиційному фонді.
Інвестиційний клуб — група юридичних і фізичних осіб, які з об'єднуються з метою поглиблення знань в області інвестування, а також спільного інвестування в конкретні інвестиційні проекти.
Страхування — система економічних стосунків по захисту майнових інтересів фізичних і юридичних осіб при настанні певних подій (страхових випадків) за рахунок грошових коштів (страхових фондів), що формуються із сплачуваних ними страхових премій шляхом виплати страхового відшкодування. Страхування - система економічних стосунків, що має на увазі освіту за рахунок внесків підприємств, організацій і громадян страхового фонду і його використання для відшкодування збитків, страхових ризиків, що виникають унаслідок настання.
Міжнародні фінансово-кредитні відносини — це відносини, що виникають між суб”єктами світового господарства з приводу міжнародної міграції капіталів з метою отримання їхніми власниками підприємницьких прибутків, позичкових процентів.
Фінансова санація — система заходів, здійснюваних державою (або просто банками, часто за участю держави), щоб запобігти банкрутству банків, трестів, компаній чи підвищення конкурентоспроможності підприємств.